Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

KRS 0000494951

Szlak Siedmiu Wzgórz wytyczony

 

Mapa - tel

Łatwo nie było, bo pogoda – delikatnie mówiąc – nie sprzyjała, ale zadanie zostało wykonane. Członkowie Stowarzyszenia Karkonoskie Zachełmie sprawdzili na własne oczy, jak mógłby wyglądać Szlak Siedmiu Wzgórz w Zachełmiu. To, którędy szliśmy, widać na mapie.

Rozpoczęliśmy spacer spod Concordii (pierwsze wzgórze – Przesiecka Góra), następnie przy Karłowiczówce weszliśmy na zielony szlak, którym obeszliśmy od wschodu Kopę (drugie wzgórze). Po przejściu Przełęczy Różyckiego skierowaliśmy się na Rudzianki (trzecie wzgórze), a potem – po zejściu do drogi powiatowej – poszliśmy w stronę Studnika (czwarte wzgórze). Na koniec został nam Kucznik (piąte wzgórze) i jego piękna polana, Sienne Skały (Schodki na Podkowie – szóste wzgórze) i wzniesienie obok domu państwa Łojków (siódme – na mapach nie ma nazwy).

Czy tak będzie ostatecznie wyglądał Szlak Siedmiu Wzgórz? Tego jeszcze nie wiemy. Wszystko zależy od ustaleń z Lasami Państwowymi. Być może lepiej będzie zrezygnować ze spaceru pod szczytem Studnika (drogi są w fatalnym stanie) – i dodatkowo wytyczyć pętlę od zachodniej strony Kopy (do Leśniczówki i dalej – do zielonego szlaku przy Hotelu Chojnik) oraz skrót między Kucznikiem a Siennymi Skałami przez przełęcz przy Sarnaku.

Co dalej? Teraz rozpoczynamy rozmowy z Urzędem Gminy. Pierwsze spotkanie już się odbyło, rokowania są dobre. Czeka nas mnóstwo pracy – m.in. rozmowy z właścicielami działek, przez które (lub obok których) ma przebiegać Szlak. Na Szlaku chcemy stworzyć punkty widokowe, postawić tablice i kosze na śmieci. O ile oczywiście znajdą się na to pieniądze.

Za udział w spacerze serdecznie dziękuję Adamowi Tkoczowi, który nas poprowadził w trudniejszych miejscach oraz Kornelowi Olbrychtowi, który wykonał mnóstwo zdjęć i udostępnił nam mapy obrazujące trasę wędrówki. Dziękuję też Hani Kurowskiej i Szczepanowi Hołyszewskiemu, Małgorzacie i Krzysztofowi Weinke oraz Jurkowi Tatarkowi i Mariuszowi Musiałowskiemu.

Wycieczkę zorganizowali członkowie zarządu SKZ Robert Balcerek oraz niżej podpisany.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace nad wytyczeniem Szlaku – serdecznie zapraszam do współpracy. Członkostwo w Stowarzyszeniu nie jest do tego niezbędne!

Krzysztof Szwałek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacja

Opublikowane 2 stycznia 2015 przez w Bez kategorii.Wydarzenia.