Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

KRS 0000494951

Program przyjęty, ale wsparcie niepewne

W piątek, po kilku tygodniach dyskusji, odchodząca Rada Gminy Podgórzyn przyjęła Program Współpracy Gminy z Organizacjami Pozarządowymi. W uchwale uwzględniono niemal wszystkie postulaty Stowarzyszenia Karkonoskie Zachełmie – na dwa dni przed głosowaniem zaproponowała to sekretarz gminy Podgórzyn.

Ale oczywiście nie ma nic za darmo. Jednocześnie – zgodnie z propozycją Pani sekretarz – radni obcięli o połowę maksymalną wysokość środków finansowych rozdzielanych (teoretycznie) w ramach programu – ze 150 do 75 tys. złotych (druga połowa trafiła na dotacje celowe dla klubów sportowych).

Co ważne, pieniądze zapisane w Programie będą jednak wirtualne (=niedostępne), jeśli nie zostaną zapisane w Budżecie Gminy na rok 2015. Obecna pani skarbnik przekonuje, że nie można tego zrobić, bo nie wiadomo, czego będą dotyczyły inicjatywy Stowarzyszeń i w których “szufladkach” w budżecie je zapisać. SKZ będzie się starało rozwiązać ten problem we współpracy z nową radą gminy – to ona będzie decydowała o przyszłorocznym budżecie.

Gdy tylko UG opublikuje ostateczną wersję przyjętego w piątek Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – wrzucimy go na stronę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacja

Opublikowane 17 listopada 2014 przez w Wydarzenia.