Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

KRS 0000494951

Nowe zasady odśnieżania Zachełmia

zimaNa stronie UG Podgórzyn udało się nam odkopać informacje dotyczące tego, kto będzie odśnieżał ulice Zachełmia w trakcie nadchodzącej zimy. Co ważne, wygląda na to, że zmienią się zasady świadczenia tej usługi.

Obowiązki firm odśnieżających opisano w ogłoszeniu o zamówieniu. W skrócie – Gmina nakazuje wykonawcy „niezwłoczne usuwanie oblodzeń, śniegu i błota pośniegowego”. Przypomnijmy – w ubiegłym roku – zgodnie z regulaminem odśnieżania – w trakcie opadów śniegu pług w ogóle nie musiał jeździć.

W ogłoszeniu zapisano:

„Nakazuje się:

– zgarnianie [śniegu] w kierunku przeciwnym do zabudowy, niepozostawianie zgarniętego odpadu na skrzyżowaniach dróg. Jeżeli zabudowa występuje z obu stron drogi, zamawiający wymaga usuwania śniegu na obie strony drogi, przy czym nie wymaga się usuwania naboju śnieżnego powstałego po przejeździe sprzętu na przecięciu drogi dojazdowej do posesji bądź na chodniku przy posesji.
– zwalczanie śliskości na podstawie własnych informacji (natomiast w wyniku interwencji przedstawicieli zamawiającego: w ciągu 1 godziny);
– zapewnienie ciągłej, bezpiecznej przejezdności dróg;
– w razie konieczności – na polecenie zamawiającego – wywóz zgarniętego śniegu z fragmentów dróg (niedozwolone jest zgarnianie śniegu do cieków wodnych);
– prowadzenie codziennego raportu świadczonych usług w dniach opadów śniegu lub występujących oblodzeń oraz niezwłocznego przekazywania go zamawiającemu;
– wyznaczenie pracownika do zbierania informacji o sytuacji na drogach i przekazywanie danych zamawiającemu;
– pozostawanie wykonawcy w ciągłej łączności telefonicznej z zamawiającym 24 godz. na dobę podczas okresów objętych odśnieżaniem zimowym.

Zgodnie z zawiadomieniem o wyborze oferty, do kwietnia 2016 r. Zachełmie odśnieżać będzie firma „JANDAM” Brukarstwo Transport Samochodowy Adam Suwalski, ul. Żołnierska 79, Podgórzyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacja

Opublikowane 9 października 2014 przez w Bez kategorii.