Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

KRS 0000494951

Gmina chce naszych pomysłów!

logo podgórzyn

 

Po wtorkowym spotkaniu w Urzędzie Gminy mamy jasność: Gminny Program Współpracy 2015 z organizacjami pozarządowymi ma teoretycznie budżet w wysokości do 150 tys. złotych, ale w praktyce pieniądze są już rozdane (straż i kluby sportowe), więc najprawdopodobniej żadnych konkursów dla NGO w przyszłym roku nie będzie. No, chyba że zmieni się wójt, radni i budżet.

Po drugie: kilka naszych propozycji zmian w Programie zostało wstępnie odrzuconych, tzn. zostaną przedstawione radnym, ale z negatywną rekomendacją sekretarz gminy. Ostateczne decyzje zapadną podczas spotkania stosownej komisji Rady Gminy, a potem na samej Radzie.

Przydałaby się mała mobilizacja członków Stowarzyszenia – obrady Komisji i Rady Gminy są otwarte i jawne. Możemy się wybrać i powalczyć o swoje. Nasze propozycje zmian znajdziecie tutaj: SKZ4 Uwagi do Programu. Największy opór budzą propozycje 1, 2 i 10.

Rzecz najważniejsza: w ramach programu “Symbioza JST i NGO”, prowadzonego przez Gminę (to zupełnie inny temat) ZACHEŁMIE MOŻE ZGŁASZAĆ PROJEKTY DZIAŁAŃ. To mogą być drobne inwestycje, na których nam zależy, albo tzw. projekty miękkie, czyli np. szkolenia.

Nie ma gwarancji, że na cokolwiek znajdą się pieniądze, ale skoro proszą – warto coś zgłosić, potrzeb jest przecież mnóstwo.

Zainteresowanych proszę o nadsyłanie pomysłów mailem (kszwalek@wp.pl) lub zostawianie ich w komentarzach pod tekstem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacja

Opublikowane 23 września 2014 przez w Wydarzenia.