Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

KRS 0000494951

Uwaga, wybory!

urna

16 listopada 2014 r. odbędą się wybory samorządowe. Kto nosi w plecaku buławę i ma ochotę wystartować na wójta lub do rady gminy Podgórzyn – ma już ostatnie dni na podjęcie decyzji.

Zgodnie z nową ordynacją wyborczą, w naszej gminie po raz pierwszy będziemy mieli wybory do rady gminy w okręgach jednomandatowych. Dla Zachełmia oznacza to tyle, że sami sobie wybierzemy radnego – spośród osób, które się zgłoszą (nie głosujemy już we wspólnym okręgu z Podgórzynem).

Co zrobić, by zostać radnym? Po pierwsze – zarejestrować swój komitet wyborczy. Czasu na to jest już bardzo mało – trzeba to zrobić do 8 września. Komitet musi tworzyć co najmniej pięć osób (z gminy lub spoza niej), z których jedna pełni funkcję pełnomocnika wyborczego i finansowego. Pełnomocnik ten (właśnie do 8 września) musi powiadomić komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu. Kto termin przegapi – w wyborach nie wystartuje. Podpisy poparcia pod kandydaturą zbiera się dopiero w kolejnym etapie (napiszemy o tym wkrótce).

Z naszych informacji wynika, że swój komitet w wyborach do rady gminy Podgórzyn będzie rejestrował sołtys Zachełmia Robert Balcerek, wiceprezes SKW.

Dodatkowe informacje o wyborach na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacja

Opublikowane 1 września 2014 przez w Bez kategorii.Wydarzenia.